Par mums

Rūpēties par vidi un savas ģimenes labsajūtu! Tāda ir mana - Estere Cosmetics dibinātājas Janas Romānovas ikdiena. Zīmols dibināts pirms četriem gadiem. Dabīgā un vegāniem draudzīgā kosmētika tiek ražota Latvijā. Katrs produkts ir roku darbs.

Estere Cosmetics pirmssākumi

Ideja par dabīgās kosmētikas zīmola izveidi atnāca negaidīti. Pirms pāris gadiem ar vīru un vecāko meitu Esteri bijām ceļojumā uz Taizemi. Pirmajā vakarā, ierodoties viesnīcā un atverot čemodānu, atklājās, ka visas drēbes ir aplietas ar šampūnu. Dzīvojām viesnīcas 26. stāvā. Drošības apsvērumu dēļ nebija iespējas atvērt logu vai izkarināt slapjās drēbes. Tā kā nākamajā dienā agri no rīta bija jādodas uz citu pilsētu, drēbes nodevām izmazgāt viesnīcas personālam, taču tas mums radīja papildu izdevumus, ar kuriem nebijām rēķinājušies. Tobrīd vīram teicu, ja mums būtu bijis līdzi šampūns cietā formā, šāda ķibele neatgadītos. Uz ko vīrs atbildēja, ka šāda veida cieto šampūnu esot kaut kur redzējis. Jāteic, ka man tas bija jaunums, jo pirms gadiem cieto šampūnu Latvijā pārdošanā nekur nebiju manījusi. 

Pēc ceļojuma atradu cieto šampūnu, ko ražo Anglijā, bet tā sastāvs nebija no tiem labākajiem, tāpēc izlēmu, ka jāpamēģina pašai ko tādu izgatavot, tikai ar dabīgu sastāvu. Tobrīd strādāju veselības centrā, kur atradās arī ķīmijas laboratorija. Vienai no tā darbiniecēm izstāstīju ideju par cieto šampūnu. Pēc pāris mēnešiem ķīmiķe man zvana un saka, ka paraugs ir gatavs. Jāteic, ka pirmais eksemplārs bija maza, brūna piciņa. Sapratām, ka šampūnam nepieciešama skaista krāsa un smarža. Sākām eksperimentēt ar dabīgajām krāsvielām: spirulīnu, kurkumu, karkadē tēju un smiltsērkšķu eļļu. Tā palēnām atradām īsto formulu mūsu šampūniem. Jāteic, ka jau no paša sākuma interese no pircējiem bija milzīga. Sākotnēji nespējām rakstīt pavadzīmes un vest uz veikaliem savu produkciju. Šī ideja pie mums bija atnākusi īstajā laikā un īstajā vietā.

Mūsu iedvesma - klienti

Līdztekus cietajiem šampūniem mums ir dažādi citi kosmētiskie līdzekļi. Tā kā pirmajos gados aktīvi braukājām pa tirdziņiem, pircēji mums ieteica, kādus  produktus viņi vēl vēlētos un kādas produktu īpašības gribētu, lai realizējam. Paldies viņiem par to! Arī šobrīd turpinām aktīvi komunicēt ar mūsu klientiem un jautājam atsauksmes, ieteikumus.  

Ražot, vienlaikus paturot prātā ietekmi uz vidi.

Tā kā esmu 3 bērnu mamma, tad uzreiz zināju, ka gribēsim ražot maksimāli dabīgu kosmētiku no augu valsts sastāvdaļām. Iepakojot kosmētiku, izmantojam metāla un stikla traukus, arī kartonu, kuru pēc tam var viegli pārstrādāt. Mums tuva ir zero waste jeb beziepakojuma filozofija, tāpēc piedomājam, lai iepakojuma būtu pēc iespējas mazāk un to varētu pārstrādāt vai izmantot atkārtoti. Ļoti priecē, ka Latvijā ir sadarbība ar beziepakojuma veikaliem, kur varam piedāvāt pircējiem savus produktus bez iepakojuma vai  uz svaru.
Mūsu produktos nav dzīvnieku valsts izcelsmes sastāvdaļu un nekas netiek testēts uz dzīvniekiem.

Būsim priecīgi, ja arī Tu pievienosies Esteres ģimenei un sāksi izmantot ar mīlestību Latvijā ražotus produktus!